Športniki tretji v pokrajini

9., 16. in 23. junij 2016 – Tekmovanja v Pokrajinski zvezi DU Celje so zaključena. Na njih je sodelovalo 31 moških ekip iz 30 DU ter 17 ženskih ekip iz 16 DU. Naše društvo se je po vseh tekmovanjih uvrstilo na tretje mesto v regiji. Zadnji so se pomerili šahisti, tekmovalci v kegljanju s kroglo na vrvici ter balinarji.

Tekmovanje v šahu je bilo v Rogaški Slatini. Naša ekipa v sestavi Rudi Florjančič, Bogomir Šibanc, Marjan Košak in Ernest Mezner so v konkurenci desetih ekip zasedli 3. mesto. Kegljanje s kroglo na vrvici je bilo v Preboldu. Ženska ekipa v sestavi Vera Malič, Ana Butolen, Darinka Bogatin in Jožica Zrnec je zasedla 11. mesto. Moška ekipa v sestavi Anton Obrul, Vladko Bogatin, Karl Oder in Valerija Košič je bila deveta. V balinanju so se pomerili v Rogaški Slatini. Tekmovalo je pet ženskih ekip. Naša v sestavi Martina Kelemina, Nada Veber Smogavec, Albina Pekovšek in Regina Rančnik je dosegla 4. mesto. Moških ekip je bilo 11, naši tekmovalci v sestavi Valerija Košič, Janez Petek, Tone Obrul in Branko Zagomilšek so dosegli 5. mesto.

balinanje 2016

Ženska in moška ekipa DU Slovenske Konjice v balinanju